Samorząd Województwa Śląskiego
Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

2014 Rok Henryka Sławika

Aktualności

Za nami etap szkolny konkursu historycznego

Zdjęcie

7 października br. odbył się etap szkolny „Henryk Sławik – przywrócić od zapomnienia”.

Wzięło nim udział 686 uczniów ze 107 szkół z terenu całego województwa śląskiego. Test, który rozwiązywali uczniowie, dotyczył życia i działalności Henryka Sławika. Można było zdobyć maksymalnie 70 punktów. Jedna z uczennic biorących udział w konkursie zdobyła maksymalną liczbę punktów.

Do wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie się 7 listopada br. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, przeszło 107 uczniów.

Finałowy etap konkursu rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa 60 minut. Po rozwiązaniu testu i poczęstunku wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie wysłuchają wykładu Grzegorza Łubczyka, obejrzą nagrodzone prezentacje multimedialne o Henryku Sławiku oraz występ zespołu młodzieżowego.

„Henryk Sławik – – przywrócić od zapomnienia” to konkurs przygotowany przez Regionalne Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, Częstochowie, Katowicach i Rybniku. Jego celem jest podtrzymywanie i rozszerzanie pamięci o Henryku Sławiku w pokoleniu młodych Polaków, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz wpajanie szacunku i przywiązania do tradycji własnego narodu i „małej ojczyzny”.

2014-10-17

KONTAKT

Urząd Marszałkowski
Województwa Śląskiego
ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice
e-mail: pkoj@slaskie.pl
Grafika z wykorzystaniem zbiorów Grzegorza Łubczyka

Projekt graficzny i wykonanie: Art4net s.c.